• Zakończenie roku szkolnego
     • Zakończenie roku szkolnego

     • Harmonogram:

      Szkoła Podstawowa nr 2

      8:00 - Pożegnanie uczniów klasy ósmej i uroczyste zakończenie roku szkolnego

      10:00 - Msza w kościele parafialnym

       

      Filia Szkoły Podstawowej nr 2

      9:00 - Msza w kaplicy

      Po mszy zakończenie roku szkolnego w szkole

     • II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rodzinie św. Jana Pawła II – „Emilia Wojtyła – matka św. Jana Pawła II.

     • Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zorganizował dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego konkurs wiedzy o rodzinie Wojtyłów. W tym roku odbyła się druga edycja pod hasłem „Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II”.

      Do konkursu zgłosił się uczeń klasy VI B, Mateusz Toczek.

      Konkurs odbył się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Do każdego z nich przypisana została literatura przedmiotu.

      Wśród książek znalazły się między innymi fragmenty publikacji „Matka Papieża”, poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej”, czy „Emilia i Karol Wojtyłowie” autorstwa Mileny Kindziuk. Uczestnicy mogli poszerzyć wiedzę korzystając również z przygotowanych przez Muzeum materiałów i podcastów, z serii „Wojtyłowie. Śladami rozmów z dawnych lat”.

      Dwa pierwsze etapy odbyły się na terenie szkół: etap szkolny 31 stycznia, etap rejonowy 8 marca 2024 roku.

      W dniu 26 kwietnia, finaliści, którzy dotarli do ostatniego, wojewódzkiego etapu konkursu, pokonując ponad tysiąc uczniów z całej Małopolski. Uczestnicy mieli 90 minut, by odpowiedzieć na ponad trzydzieści pytań dotyczących wiedzy o życiu Emilii Wojtyłowej. Następnie, w czasie obrad komisji konkursowej, zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W końcowym efekcie okazało się, że Mateusz zdobył III miejsce.

      Konkurs swoim patronatem objęli: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, Bartosz Kaliński – Burmistrz Wadowic oraz Małopolski Kurator Oświaty.

      Serdeczne i szczere gratulacje dla Mateusza.

    • Leonardo
     • Leonardo

     • Dnia 05 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej odbył się gminny etap Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej “Leonardo 2024”.

      Do konkursu przystąpiło 21 kandydatów, 13 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej, 5 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej oraz 3 z Filii Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 33 pytań dotyczących historii, geografii, chemii, języka polskiego, matematyki, religii oraz wiedzy z regionu. Do finału konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., z gminy Sucha Beskidzka wyłoniono czterech kandydatów:

      I miejsce Kamil Semik - (FSP2) - 52 pkt.

      II miejsce ex aequo - Kamil Spyrka (SP2) - 50 pkt., Gabriela Biel (SP1) - 50 pkt.

      III miejsce Adrian Kapusta (SP1) - 46 pkt.

      Wszystkim biorącym udział oraz wyłonionym kandydatom serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności, nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Gmina Sucha Beskidzka.

     • „Młodzież zapobiega pożarom”

     • W dniu 20 marca 2024 r. w siedzibie KP PSP w Suchej Beskidzkiej odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.  Turniej przebiegał w dwóch częściach – eliminacje pisemne i eliminacje ustne dla uczniów, którzy najlepiej napisali test z wiedzy pożarniczej.  W czasie przerwy między pierwszą a drugą częścią turnieju, uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w pokazie sprzętu ratowniczego. Prezentację tę przygotowała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Suchej Beskidzkiej, demonstrując uczestnikom zastosowanie i możliwości nowoczesnego wyposażenia używanego w akcjach ratowniczych.  Komisja konkursowa przyznała w kategorii klas I – IV :  3 miejsce dla Sebastiana Maciejczyka ucznia klasy IV.                                                                                                                                             Gratulujemy

    • „Młodzież Zapobiega Pożarom”
     • „Młodzież Zapobiega Pożarom”

     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości:

      • przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru,
      • praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym,
      • wiedzy na temat techniki pożarniczej,
      • organizacji ochrony przeciwpożarowej,
      • szeroko rozumianego ratownictwa,
      • wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego,
      • historii i tradycji ruchu strażackiego.

      W OTWP uczestniczą dzieci i młodzież w trzech grupach:I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII,III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.W sumie do konkursu przystąpiło 22 uczniów /kl.IV-VIII/

      W tym roku turniej był przeprowadzony w OSP – Błądzonka i składał się z dwóch części: pisemnej (test 20 pytań zamkniętych) i ustnej (dla uczniów z najlepszymi wynikami po części pisemnej). 

      Jury przyznało:

      w kategorii klas I-IV –   I miejsce Sebastianowi Maciejczykowi z kl.4 – SP2                                       II miejsce Janowi Knapczykowi z kl.4 – SP2                                       III miejsce – Jakubowi Steczkowi z kl.4 – FSP2

      W kategorii klas V-VIII –  I miejsce Oskarowi Klimali z kl.5 – SP2                                         II miejsce Pawłowi Mikołajkowi z kl.7 – SP2

      Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce z każdej grupy przechodzą do etapu powiatowego, który odbędzie się 20 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – Sucha Beskidzka.

      Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt.

      W przerwie /po części pisemnej/ uczniowie mieli możliwość obejrzeć, a nawet wsiąść do samochodu ratowniczo-gaśniczego, z czego byli bardzo zadowoleni.

                                                                                  Wszystkim uczestnikom gratulujemy

      Zapraszamy do galerii: 

     • Ekopracownia w naszej szkole

     • W Szkole Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej, jak i w innych placówkach oświatowych prowadzonych przez samorząd miasta przykłada się dużą wagę do edukacji ekologicznej. Uczniowie biorą między innymi udział w happeningach związanym z akcją Stop Smog, czyli w marszach ekologicznych promujących dbałość o czyste powietrze. Co roku uczestniczą również w akcji sprzątania świata, a na co dzień prowadzone są akcje zbiórki nakrętek, zużytych baterii oraz makulatury, segregacja odpadów oraz propagowane jest oszczędzanie energii, wody i ciepła, jak i podejmowane są działania informacyjne na temat gospodarki obiegu zamkniętego. Utworzenie ekopracowni OZE sprawi, że edukacja i kształtowanie świadomości ekologicznej przybierze ciekawszy, bardziej doświadczalny wymiar. Ponadto wpłynie pozytywnie na motywację uczniów do nauki.

      Możliwość korzystania z nowoczesnych pomocy dydaktycznych pozwoli na bezpośrednią obserwację środowiska przyrodniczego, a urządzenia dotyczące odnawialnych źródeł energii unaocznią proces pozyskiwania jej z innych niż konwencjonalne źródła, przede wszystkim z wiatru i słońca. Uczniowie będą mogli korzystać z pracowni podczas lekcji oraz zajęć dodatkowych, co pozwoli w sposób innowacyjny realizować treści z zakresu biologii, chemii, geografii i fizyki. Przedsięwzięcie ma na celu również rozbudzenie u uczniów perspektywicznego myślenia, a także zmusić do refleksji, która w dobie zanieczyszczenia środowiska, efektu globalnego ocieplenia pozwoli na kształtowanie świadomości w całej społeczności lokalnej.

      Ekopracownia dla grupy 25 uczniów wyposażona zostanie w monitor interaktywny, komputer przenośny wraz z oprogramowaniem, tablicę magnetyczną, stoliki i krzesła dla uczniów, biurko i fotel dla nauczyciela, szafy i regały do przechowywania pomocy dydaktycznych, mikroskopy  oraz zestawy preparatów do mikroskopów, okazy geologiczne, pomoce dotyczące odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska, zestawy edukacyjne na temat gospodarki odpadami, modele roślin i zwierząt, zestawy do badań środowiskowych i czystości wody. Całkowita wartość projektu to blisko 76,4 tys. zł, a kwota 68,7 tys. zł to dofinansowanie pozyskane przez samorząd miasta z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Źródło: https://sucha-beskidzka.pl/pl/639/10116/szkola-podstawowa-nr-2-wzbogaci-sie-o-ekopracownie-oze.html