• 02.04.2024 23:09
      • Laboratoria Przyszłości - co to takiego?
      • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości Filia Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł. Dzięki uzyskanym środkom finansowym do szkoły został zakupiony nowoczesny sprzęt i urządzenia, umożliwiające uczniom naukę poprzez eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności. Zadaniem wyposażenia jest również wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym.

Wyposażenie, które trafiło do szkoły jest dostępne dla uczniów na lekcjach każdego przedmiotu, ale też na zajęciach pozalekcyjnych, kołach zainteresowań oraz wszelkich innych formach rozwijania umiejętności.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w poniższy link!