Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

ZIELONA LEKCJA – PTAKI DRAPIEŻNE

W dniu 27 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2, w ramach edukacji przyrodniczej gościliśmy niezwykłych przybyszów – PTAKI DRAPIEŻNE i ich opiekunów.                                                                                                                    Uczniowie zobaczyli: sowę, sokoła, jastrzębia, pustułkę. Ptaki te wykazały się niezwykłym spokojem i opanowaniem. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchali o zwyczajach ptaków, sposobach polowania, maskowania się w środowisku. Był badany refleks i szybkość ptaków.

Uśmiechnięte buzie świadczyły o tym, że lekcja podobała się, tym bardziej, że na koniec każdy uczeń mógł zrobić zdjęcie z ptakiem na ramieniu.

 

strzałka do góry