Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Wycieczki szkolne Filia

WYCIECZKI 2013/2014

 WYCIECZKA DO BESKIDZKIEGO CENTRUM ZABAWKI DREWNIANEJ W STRYSZAWIE

W dobie komputerów i nowoczesnych zabawek najmłodsi uczniowie Filii SP2 mieli okazję 24 marca 2014r. przenieść się w świat dzieciństwa swoich dziadków za sprawą uczestnictwa w warsztatach artystycznych zorganizowanych w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie.

Tam zaznajomili się z historią tworzenia zabawek. Poznali technikę strugania i ozdabiania. Oglądali też ekspozycję, na której podziwiali bryczki, karoce, ptaszki, taczki, kołyski, wozy, wojsko, koniki, oryginalne ruchome karuzele i klepoki (ptaszki z ruchomymi skrzydełkami).

Uczniowie poznali twórców ludowych i sposoby ich pracy. Specjalnie przygotowano warsztaty, na których uczestnicy własnoręcznie i według własnego pomysłu ozdabiali drewniane koniki. Inwencja twórcza najmłodszych zaskoczyła wszystkich.

Potwierdza się powiedzenie, że przez zabawę uczymy się. Dowodem tego były mile spędzone chwile na spotkaniu z panią przewodnik oraz folklorem i plastyczną twórczością.

WYCIECZKA DO ZAMKU

10 marca2014r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w lekcji kinowej odbywającej się w ramach projektu edukacyjno – artystycznego: Kinowe Spotkania Młodych. Pokaz odbył się w Sali Rycerskiej Suskiego Zamku i składał się z dwóch części. Pierwsza oparta była na wykładzie dotyczącym najróżniejszych form tworzenia efektów specjalnych. Drugą częścią była projekcja filmu „Hugo i jego wynalazek”, który unaoczniał wiele z zaprezentowanych wcześniej technik.

WYJŚCIE NA LODOWISKO

Od trzech lat w naszym mieście na obiekcie sportowym „Orlik” działa sezonowe lodowisko „Biały Orlik”. W tym roku 21 stycznia uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami wybrali się wspólnie by pomimo mało zimowej aury skorzystać choć odrobinę z „zimowego szaleństwa”. 

WYCIECZKA  DO ŚWIETLICY PROFILAKTYCZNEJ

27 stycznia 2014 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach w Świetlicy Profilaktycznej w Suchej Beskidzkiej.

WYCIECZKA DO PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO

16 stycznia 2014 r. uczniowie klasy I odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Suchej Beskidzkiej, gdzie mieli okazje obejrzeć przedstawienie „Dwie Dorotki”.

WYCIECZKA DO PSZCZELARZA

7 października 2013 r. uczniowie Filii SP2 z klasy IV i V udali się pieszo w kierunku Zembrzyc do zaprzyjaźnionego ze szkołą pszczelarza – pana Mikołajka. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą pszczelarza, etapami produkcji miodu, budową uli i uświadomienie pożyteczności pszczół. Gospodarz pasieki przywitał dzieci z radosnym entuzjazmem i bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Na pożegnanie każdy otrzymał słodki prezent – słoiczek miodu.

WYCIECZKA NA JASIEŃ

28 września 2013 r. klasa V wraz z panią Teresą Korczak powędrowali Szlakiem Konfederatów Barskich. Była to piesza wycieczka dydaktyczno – krajoznawcza na górę Jasień przez os. Koźle i Bace.

WYJŚCIE DO ZESPOŁU SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

24 września 2013 r. klasa V i VI uczestniczyła w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta, które odbyły się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej.

WYCIECZKA DO KINA

Kraków – Kino Cinema Park Bonarkato cel wyjazdu młodszych uczniów naszej szkoły. Wycieczka odbyła się 22 września 2013 r.

strzałka do góry