Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Wycieczka do Zakopanego

       W dniu 17.12.2016 r., tj. w sobotę grupa uczniów z kl. IV – VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 i jej Filii wraz z opiekunami – p. W. Habowską, p. H. Kubasiakiem i p. M. Janiczak – wyruszyła pociągiem do Zakopanego. Pogoda sprzyjała wyprawie.

Pierwszym punktem wycieczki było Sanktuarium M. B. Fatimskiej na Krzeptówkach. Tam wszyscy uczestnicy wzięli udział we mszy świętej, ale wcześniej oglądnęli ołtarz ze stadionu pod Wielką Krokwią, wybudowanym na czas pielgrzymki Ojca Świętego do Zakopanego w dniu 06 czerwca 1997 roku.

Następnym punktem wycieczki było Muzeum Tatrzańskie im. Dr Tytusa Chałubińskiego, ukazujące historię regionu oraz bogactwo kultury i przyrody Tatr i Podhala. Jest to cenny zabytek architektury w stylu zakopiańskim, zbudowany w latach 1913-1922. Trzy wystawy stałe: historyczna, etnograficzna i przyrodnicza wywarły wrażenie na zwiedzających, a zwłaszcza mieszkańcy tatrzańskiej krainy – rośliny i zwierzęta. Pięknie spreparowane okazy botaniczne i zoologiczne zaprezentowane zostały w nowoczesnej oprawie plastycznej.

Na sam koniec zostało to, co dla wielu jest najprzyjemniejsze, czyli zakupy na Krupówkach, a po nich chwila odpoczynku w restauracji nie tylko przy jedzeniu ale i w sali zabaw dla dzieci.

Powoli zapadał zmrok jak uczniowie żegnali Zakopane. Ostatnie spojrzenie na Tatry, które w tym dniu były widoczne w całej okazałości i powrót do domu. W pociągu nikt nie siedział zmęczony. Było gwarno i wesoło aż do Suchej Beskidzkiej, gdzie na dworcu oczekiwali stęsknieni rodzice.

               W. Habowska

Zapraszamy do galerii: Zakopane

strzałka do góry