Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Filia SP2 – WYCIECZKA DO WIELICZKI KLASY III

25 listopada 2014 roku uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią udali się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Po przyjeździe na miejsce czekało na nas nie lada zadanie – wędrówka w głąb ziemi po 800 schodach na głębokość 135 metrów. Po kopalni oprowadzał nas pan przewodnik, który opowiadał nam ciekawe rzeczy dotyczące komór w kopalni. Zwiedziliśmy m.in. Komorę Mikołaja Kopernika, Komorę Janowice, gdzie wysłuchaliśmy „Legendę księżnej Kingi”, Komorę Kazimierza Wielkiego, Komorę Pieskowa Skała, Kaplicę św. Kingi, Komorę Weimar, gdzie wysłuchaliśmy kompozycji Fryderyka Chopina Największą atrakcją było multimedialne przedstawienie w komorze Kazanów oraz ekspozycja multimedialna w Komorze Lill Górna. Na szczęście drogę powrotną na powierzchnię pokonaliśmy górniczą windą. Pełni wrażeń, zakupionych pamiątek solnych i nie tylko wróciliśmy do domu.

strzałka do góry