Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Wycieczka do Pogorzelicy

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowała 7 dniową wycieczkę do Pogorzelicy dla chętnych dzieci . W wycieczce wzięło udział 42 dzieci z SP2 i Filii wraz z opiekunami.

W dniach od 27 maja do 3 czerwca 2019 roku przebywaliśmy w ośrodku wczasowym Familijni. Na terenie ośrodka znajdował się park linowy, boiska do siatkówki i piłki nożnej, stoły do ping-ponga, bilard oraz dart.  Mieliśmy bardzo dużo ciekawych zajęć z animatorami, np. gra w mini golfa, przejazdy meleksami, maxi rzutki, basen z zewnętrznymi rynnami i wodny spray park. Uczestniczyliśmy w pokazach cyrkowych, magików, w ognisku, dyskotece i codziennym powitaniu morza.

Nie obyło się też bez kilku wycieczek:

  • w Kołobrzegu obejrzeliśmy centrum miasta, ratusz, Bazylikę z XIV wieku, Muzeum Oręża Wojska Polskiego, port oraz zaliczyliśmy rejs statkiem po wzburzonym morzu,
  • w Świnoujściu zwiedziliśmy Fort Gerharda, a tam żołnierze poddali nas surowej musztrze,
  • w Międzyzdrojach, na słynnym molo, gdzie oglądaliśmy odbite dłonie polskich artystów w Alei Gwiazd,
  • w Wapnicy podziwialiśmy przepiękne Jezioro Turkusowe,  znajdujące się na terenie wolińskiego parku narodowego,
  • w Trzęsaczu uczestniczyliśmy w prelekcji w muzeum multimedialnym. Z platformy widokowej obejrzeliśmy ruiny zabytkowego kościoła, zbudowanego w XIII wieku w środku wsi, około 2 kilometry od morza. W wyniku abrazji została z niego teraz tylko jedna ściana, która stoi blisko brzegu, na skarpie.

Oprócz tych atrakcji codziennie spacerowaliśmy po plaży, by wdychać jod. Zbieraliśmy dary morza – bursztyny, muszelki, pióra, kamyczki. Plażowaliśmy, kąpaliśmy się w morzu, graliśmy w piłkę, rozgrywaliśmy zawody sportowe.

Było super, pogoda i humory dopisywały !!! Czas szybko mijał.

Zadowoleni, opaleni, pełni wigoru i wspomnień wróciliśmy do domu.

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali nam ten wyjazd.

      Barbara Smolik

Zapraszamy do galerii: Pogorzelica

strzałka do góry