Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

WYCIECZKA DO BESKIDZKIEGO CENTRUM ZABAWKI DREWNIANEJ W STRYSZAWIE

W dobie komputerów i nowoczesnych zabawek najmłodsi uczniowie Filii SP2 mieli okazję 24 marca 2014r. przenieść się w świat dzieciństwa swoich dziadków za sprawą uczestnictwa w warsztatach artystycznych zorganizowanych w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie.

Tam zaznajomili się z historią tworzenia zabawek. Poznali technikę strugania i ozdabiania. Oglądali też ekspozycję, na której podziwiali bryczki, karoce, ptaszki, taczki, kołyski, wozy, wojsko, koniki, oryginalne ruchome karuzele i klepoki (ptaszki z ruchomymi skrzydełkami).

Uczniowie poznali twórców ludowych i sposoby ich pracy. Specjalnie przygotowano warsztaty, na których uczestnicy własnoręcznie i według własnego pomysłu ozdabiali drewniane koniki. Inwencja twórcza najmłodszych zaskoczyła wszystkich.

Potwierdza się powiedzenie, że przez zabawę uczymy się. Dowodem tego były mile spędzone chwile na spotkaniu z panią przewodnik oraz folklorem i plastyczną twórczością.

strzałka do góry