Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

       Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami  w dniu imienin świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycję. Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów. W tym roku  przypadł on akurat w niedzielę, dlatego już 4 grudnia odbył się w naszej szkole mikołajkowy apel.  
       Zgodnie ze średniowieczną hagiografią Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku. Był biskupem z Miry, która obecnie znajduje się na terytorium Turcji. Ten chrześcijański święty stał się z biegiem lat ważną postacią występującą w wielu kulturach. Święty Mikołaj zasłyną jako człowiek, który przez całe życie pomagał potrzebującym; wszystkie dobra, jakie posiadał rozdawał ubogim. Co ciekawe, Mikołaj swoje dary przekazywał anonimowo, co dowodzi jego bezinteresowności.
         Za przygotowanie imprezy odpowiedzialna była klasa III ze swoją wychowawczynią p. E. Kępą oraz  klasa 0 z p. T. Trzop. Dzieci zaprezentowały się w inscenizacji pt. „W bajkowo – mikołajkowej krainie” .  Młodsi i starsi uczniowie z wielką niecierpliwością czekali na pojawienie się niezwykłego gościa, rozdającego dzieciom prezenty.
Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i zapewnień Mikołaja, że za rok znowu przybędzie do naszej szkoły.

                                                                                                                    E. Kępa

Zapraszamy do galerii: Wizyta św. Mikolaja

strzałka do góry