Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Wizyta klas 4 – 6 w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej

      W dniu 5 maja 2017 r. uczniowie klas 4 – 6 SP2, a  10 maja 2017 r. uczniowie klas 4 – 6 Filii SP2 wybrali się wraz z opiekunami do Muzeum Miejskiego w celu zwiedzenia wystawy historyczno – archeologicznej, pt. „Najstarsze osadnictwo w dolinie Skawy” oraz wystawy poświęconej historii Suchej Beskidzkiej. 
   Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przewodnika, który w interesujący sposób omawiał odkrycia  dokonane w okresie ostatnich 13 lat na obszarze przeznaczonym do zalania wodami Zbiornika Świnna Poręba, obejmującego tereny gmin: Mucharz, Stryszów i Zembrzyce. Dodatkowo te informacje były wspierane prezentacją multimedialną i filmem.

     Na drugiej wystawie oglądnęli zbiory związane z historią miasta Sucha Beskidzka, Parafii pod wezw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny oraz rodów szlacheckich zamieszkujących zamek suski. Poznali Annę Konstatncję z Lubomirskich Wielopolską ,czyli „Białą Damę” straszącą co noc na zamku i wiele innych ciekawych historii.

Zapraszamy do galerii: SP2 – klasy 4 – 6

Filia SP2 – klasy 4 – 6

strzałka do góry