VIII MIEJSKI TURNIEJ EKOLOGICZNY

W dniach 21-22 kwietnia 2015 w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się VIII Miejski Turniej Ekologiczny pod hasłem –  „Ochrona środowiska – wspólny cel”.

W dniu 21 kwietnia 2015 roku przedstawiciele klas I – III z suskich szkół podstawowych rywalizowało o najlepsze miejsca.W czasie turnieju dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy i zagadki, uzupełniały plątaninki i brały udział w grach zręcznościowych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało Jury, które wyłoniło zwycięzców:

Szkoła Podstawowa nr 1 – klasy B

„BIEDRONKI „    72 PUNKTY

Konrad Mosór  – klasa I

Zuzanna Matysiak – klasa II

Alicja Gach -klasa III

„PSZCZÓŁKI”     70 PUNKTÓW

Klaudia Śliwa – klasa I

Piotr Lik – klasa II

Wojciech Droński – klasa III

Szkoła Podstawowa nr 1 – klasy A

„MOTYLE”     69 PUNKTÓW

Karolina Smolik – klasa I

Wiktor Hruby – klasa II

Magdalena Siwiec – klasa III

IV miejsce

Filia Szkoły Podstawowej nr 2

„ŻABKI”    62 PUNKTY

Dawid Działowy – klasa I

Wojciech Gawlas – klasa II

Dawid Jach – klasa III

W dniu następnym, tj. 22 kwietnia 2015 dwunastu uczniów z klas IV-VI walczyło o najlepsze miejsca. Uczniowie startowali w trzech rundach przez ponad dwie godziny, wykazując się szczegółową wiedzą ekologiczną oraz wiedzą z dziedziny ochrony środowiska.

Konkurs wyłonił trzech najlepszych uczestników:

I miejsce Anna Stanaszek  uczennica Szkoły Podstawowej nr 2

II miejsceKamil Chrząszcz uczeń Szkoły Podstawowej nr 2

III miejsceJoanna Krowicka uczennica Szkoły Podstawowej nr 1

Podsumowanie Turnieju odbyło się 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2. W uroczystości wzięli udział: uczniowie biorący udział w konkursie, nauczyciele przygotowujący dzieci do Turnieju oraz zaproszeni goście:
Radny Rady Miejskiej – p. Adam Leśniak, Sekretarz Gminy – p. Tadeusz Woźniak, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska  – p. Magdalena Matusiak, Dyrektor Zespołu Szkół SP nr 1 i Gimnazjum – p. Krystyna Wajdzik.

Podsumowanie konkursu rozpoczęło wystąpienie uczniów klasy III SP nr 2, którzy w krótkim przedstawieniu ekologicznym przypomnieli nam po raz kolejny o konieczności ochrony środowiska i wspólnej troski o naszą planetę. Prezentacja multimedialna przybliżyła wszystkim przebieg Turnieju w poprzednich dniach. Po prezentacji nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu oraz wszystkim jego uczestnikom. Uśmiechnięte buzie świadczyły o tym, że nagrody podobały się, a dodatkową nagrodą za przygotowanie oraz wiedzę były głośne oklaski.

Uroczystość zakończyło wręczenie podziękowań wszystkim, których zaangażowanie i wkład pracy umożliwił zorganizowanie Turnieju:

• Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka za ufundowanie nagród,
  • przedstawicielom Nadleśnictwa – Sucha za współpracę przy organizacji Turnieju,
  • nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Hasło tegorocznego Turnieju „Ochrona  środowiska – wspólny cel” po raz kolejny uświadomiły nam jak ważnym problemem jest wpływ człowieka na środowisko i konieczność jego ochrony oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych.

Koordynator