Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Turniej BRD – eliminacje miejskie/gminne rozstrzygnięte

      W dniu 15 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej odbył się Miejski/ gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, do którego przystąpiły: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 i Filia Szkoły Podstawowej nr 2 z Suchej Beskidzkiej.

Turniej ma zadanie wyłonić najlepszą drużynę w grupie I i grupie II, które będą reprezentować miasto/gminę na Powiatowym Turnieju BRD.

Grupa I /młodsza od 10-12 lat rocznikowo/ – to 3 zespoły uczniów w składzie 4-osobowym (2 dziewczynki i 2 chłopców), a grupa II /starsza/ – 3 zespoły w składzie dowolnym /z kl.7, 8 i kl. 3 gimnazjum/.
      Pierwszy etap zawodów polegał na rozwiązaniu testu, zawierającego pytania dotyczące zagadnień ruchu drogowego. Po części pisemnej, zawodnicy musieli wykonać zadania praktyczne – udzielenie I pomocy przedmedycznej, a następnie pokonać rowerowy tor przeszkód. Testy były dostosowane dla grupy I i grupy II.

 

Zwycięzcami tegorocznego etapu miejskiego w kategorii szkół podstawowych zostali:

  • w grupie I – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Turnieju BRD w Palczy w dniu 30 kwietnia 2019 r.
  • grupa II ze Szkoły Podstawowej nr 2 zajęła II miejsce.

Uczniowie z Filii Szkoły Podstawowej nr 2 zajęli:

  • grupa I – III miejsce,
  • grupa II – III miejsce.

Nagrody rzeczowe ufundował Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

   Wszystkim gratulujemy, szczególnie  za czas poświęcony i wysiłek jaki włożyli w przygotowanie się do tego turnieju.

                      Zapraszamy do galerii: turniej BRD

strzałka do góry