Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

ŚWIĘTO DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ I ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   flaga-polski-ruchomy-obrazek-0006    W ostatnim tygodniu kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 i jej Filii odbyły się uroczyste apele poświęcone Dniu Flagi Rzeczypospolitej oraz rocznicy uchwaleniu Konstytucji 3 maja.

        Uczniowie klas VI pod kierunkiem p. W. Habowskiej przygotowali w obu placówkach żywe lekcje historii, które przeniosły wszystkich słuchaczy w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć fakty z historii Polski, dodatkowo wspierane prezentacją multimedialną. Jest to również wspaniała okazja, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak: Wolność, Naród, Ojczyzna i Patriotyzm.

      Odśpiewanie hymnu państwowego zapoczątkowało uroczystość. Cała społeczność szkolna w skupieniu i zadumie wysłuchała historii polskich barw narodowych oraz historii konstytucji. Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie te wielkie wydarzania z historii naszego kraju, które powinni znać.
2 maja – Dzień Flagi – święto państwowe, ustanowione przez Sejm w 2004 r. i 3 maja – 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja już dla nikogo nie powinny być nic nie znaczącymi datami. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.

Zapraszamy do galerii (zdjęcia z SP2): Dzień Flagi i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

 

strzałka do góry