SP2 – ŻYWA LEKCJA HISTORII

W dniu 24 listopada 2015 r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna ,,Rekonstrukto”.

Przygotowała żywą lekcję historii zatytułowaną ,,Życie i kultura w średniowieczu”.

Zaprosiła obecnych w podróż do wieków, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłków, by bronić honoru i ojczyzny, kiedy  spieszyli służyć pomocą i bronić damy swego serca.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć: pasowanie na rycerza, pojedynek oraz narzędzia tortur.

Podczas pokazu odbyła się też prezentacja ekwipunku i uzbrojenia rycerzy. Wyposażenie wojownika w dużej mierze decydowalo o jego skuteczności podczas walki. Świadczyło także o bogactwie i pozycji społecznej rycerza.
Uczestnicy przedstawienia mogli również spróbować swoich sił w trzymaniu miecza na czas.

Ta niezwykle barwna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego jej uczestnika, przyczyniając się niewątpliwie do pogłębienia wiedzy i zainteresowań historycznych uczniów.