Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – żywa lekcja historii

   W dniu 14.03.2017 r. w naszej szkole przeprowadzona została lekcja historii na żywo, poprowadzona przez agencję artystyczną ATENA, pt. „Od utraty niepodległości do powstań śląskich”.
   Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas 3 – 6, którzy w sposób przejrzysty dowiedzieli się na temat: III rozbioru Polski, utworzenia Księstwa Warszawskiego, odzyskania niepodległości i wybuchu trzech powstań śląskich tuż po I wojnie światowej.
Lekcja ta była podróżą w przeszłość, ale pełną niespodzianek i humoru, ponieważ w rolę Napoleona Bonapartego, żołnierza niemieckiego, żołnierza Księstwa Warszawskiego wcielili się nasi uczniowie. Zostali przebrani w odpowiednie dla postaci historycznej mundury, wyposażeni w broń i w ekwipunek. Odgrywali wyznaczone scenki profesjonalnie.
      Spektakl historyczny został nagrodzony gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii: lekcja historii

 

strzałka do góry