Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – „ŻYWA” LEKCJA HISTORII

                                                    SAM_4453                                                         

       W dniu 21.04.2016 r. w naszej szkole odbyła się „żywa” lekcja historii, pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował” przygotowana przez aktorów agencji widowisk historycznych z Torunia. Przybliżyli oni uczniom najważniejsze wydarzenia i daty z okresu od II połowy XVI wieku do końca wieku XVII (od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego).
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, a także przymierzenia pełnej zbroi husarskiej, kolczugi, hełmów i szabli. Prezentowane były również repliki broni palnej i repliki przedmiotów użytku codziennego z XVII w.). Odegrany został pojedynek zbrojny.
Na podsumowanie dzieci wzięły  udział w quizie sprawdzającym zdobyte przez nich wiadomości. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe wybijane na miejscu monety.
Największą atrakcją okazał się jednak wystrzał z pistoletu skałkowego.

Zapraszamy do galerii: żywa lekcja historii

strzałka do góry