Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 i FSP2 – Życie w PRL-U… – LEKCJA HISTORII DLA KL.6 -7

   pobrane to

       W dniu 11.05.2018 r. uczniowie klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 2, a 15.05.2018 r. uczniowie klas 6 i 7 Filii Szkoły Podstawowej nr 2 wybrali się na lekcję historii do Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej, pt. „Życie codzienne w PRL-u, czyli życie w kraju absurdu”.
Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL) – nazwa państwa polskiego w latach 1952–1989. Od takich słów rozpoczęła się lekcja przedstawiająca życie codzienne zwykłych ludzi, mieszkańców Suchej Beskidzkiej i nie tylko. Ciekawe opowiadanie przewodnika wsparte prezentacją przedmiotów używanych w tamtym okresie oraz prezentacją multimedialną bardzo zainteresowało uczniów. Można było z bliska pooglądać czy wziąć do rąk, np. telefon, banknoty, kartki żywnościowe…
Kiedyś codzienność, a dzisiaj to już wspomnienia. Były to lata bardzo różne społecznie, politycznie, ekonomicznie i kulturowo.
Społeczność polska zadaje sobie do dziś pytania – Czym tak naprawdę była PRL? Co nam z niej zostało do dziś?

Zapraszamy do galerii: lekcja historii

strzałka do góry