Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – ZIELONE LEKCJE – edukacja przyrodnicza na żywo.

      15 marca 2017r. klasy 0 – VI uczestniczyły w „Zielonej lekcji”.
Był to pokaz ptaków drapieżnych:
– sów: puchacza i płomykówki,
– sokołów,
– jastrzębi.
W bardzo przystępny i ciekawy sposób uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się jaką rolę spełniają te ptaki w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik lekcji mógł doświadczyć różnorodności tych ptaków i poznać istotne szczegóły budowy dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki. Lekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Dodatkową atrakcją było to, że można było obserwować te ptaki podczas lotu, dosłownie nad naszymi głowami.
Podsumowującym akcentem było zdjęcie z płomykówką „Fioną”, które mogło zrobić każde dziecko.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym za niezapomniane i fascynujące przeżycie.

 

Zapraszamy do galerii: zielone lekcje

strzałka do góry