Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 0 -3

pobrane (1)

      Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową i stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje, które umożliwiały wcielanie się w ulubione postaci, które dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt, a  niekiedy nawet przerażenie. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły.                  

Jak przystało na prawdziwy bal rozpoczęliśmy od poloneza, który ambitnie poprowadziła klasa I b. Za nią korowód tworzyły pozostałe klasy pod czujnym okiem p. B. Ryt. Następnie uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka,  tańce   w  parach.  Wszyscy mogli uczestniczyć w konkursach i zabawach ruchowych np. w biegu z piłeczką, tańcu z balonem, na kawałku gazety czy w przeciąganiu liny. Zwycięzcy nagradzani byli gromkimi brawami. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.

Punktem kulminacyjnym zabawy było przybycie na bal postaci bajkowych – Minionka, Clowna i Biedronki. Dzieci były zachwycone. Chętnie razem z nimi tworzyły taneczny korowód. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i poczęstunku dla swoich pociech. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń,  należał do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.  Zresztą – zobaczcie sami!

Kolejny bal karnawałowy już za rok .

                                                                                                  Teresa Trzop

Zapraszamy do galerii: zabawa kl.0-3

strzałka do góry