SP2 – XII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ rozstrzygnięty!

W dniu 4 listopada 2019 r. odbyły się eliminacje XII Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska – Moja Ojczyzna”, pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka. Przesłuchania miały miejsce w Sali Rycerskiej zamku suskiego.

Komisja konkursowa wysłuchała wykonania 18 solistów i 16 zespołów w 3 kategoriach: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych /łącznie 289 osób/. Przy ocenie jury brało pod uwagę m.in. tematykę prezentowanego utworu, dykcję, intonację, zgodność rytmiczną oraz zaangażowanie i ekspresję.

W wyniku obrad, jury przyznało następujące miejsca:
– w kategorii dziecięcej
SOLIŚCI:
    I miejsce – ALEKSANDRZE SZKLARCZYK z SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej
                                        instruktor – Wioletta Habowska

ZESPÓŁ:

II miejsce – Zespołowi z KLASY II B – ze SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej
                                         instruktor – Bernadeta Ryt

Uroczyste rozdanie nagród XII Festiwalu Pieśni Patriotycznej nastąpi 11 listopada o godz. 17.00 w Sali Rycerskiej zamku suskiego, na którym wystąpią laureaci I, II, III miejsc oraz wyróżnień.

Aleksandra Szklarczyk zaśpiewa piosenkę – „Dziś idę walczyć – mamo!” , a Zespół z klasy II B  – „Płynie Wisła płynie”.

Serdecznie gratulujemy