SP2 – XI TURNIEJ EKOLOGICZNY JUŻ ZA NAMI!

DSC_1049

W dniach 12 – 14 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbywał się XI Miejski Turniej Ekologiczny pod hasłem: Chrońmy Ziemię – nasz wspólny dom”.

W turnieju uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Filii Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Rozgrywki podzielone były na dwie kategorie wiekowe:
– uczniowie klas I – III,
– uczniowie klasy IV – VII.

W każdej ze szkół wcześniej odbyły się eliminacje szkolne.

Dnia 12 czerwca 2018 roku udział w turnieju wzięli uczniowie klas I – III. Dzieci  rywalizowały w czterech trzyosobowych zespołach:

1. Wiktoria Dędys, Nikodem Kawa, Jakub Sękacz z SP1,

2. Alicja Talik, Natalia Skrok, Bartłomiej Haleński z SP1,

3. Adrian Żurek, Izabella Gawlas, Martyna Sarlej z Filii SP2,

4. Kamil Maciaszek, Matylda Świerkosz, Szymon Miklaszewski z SP2.

Zespoły – Motylki, Biedronki, Pszczółki i Motyle chętnie brały udział w 10 różnorodnych konkurencjach. Dzieci rozwiązywały zagadki i quizy przyrodnicze, uzupełniały krzyżówki i plątaninki. Uzupełniały szarady i testy. Układały puzzle na czas, nawijały szyszki na ołówki, rzucały do celu i segregowały przygotowane śmieci.
Rywalizacja była zacięta.
Po zakończonych zadaniach jury przeliczało punkty, a dzieci w tym czasie miały chwilę wytchnienia przy soczku i rogaliku.

Wyniki konkursu:

1 miejsce71 punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 – Kamil Maciaszek, Matylda Świerkosz i Szymon Miklaszewski,

2 miejsce66 punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1, II grupa – Alicja Talik, Natalia Skrok i Bartłomiej Haleński,

3 miejsce – 62 punkty zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1, I grupa – Wiktoria Dędys, Nikodem Kawa i Jakub Sękacz,

4 miejsce – 60 punktów zdobyła Filia Szkoły Podstawowej nr 2 – Adrian Żurek, Izabella Gawlas i Martyna Sarlej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wygranych. Cieszymy się, że posiadają szeroką wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Laureatom Turnieju wręczono Dekalog Młodego Ekologa i wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Dnia 13 czerwca 2018 roku udział w turnieju wzięli uczniowie klas IV – VII.

W konkursie wzięło udział 17 uczestników:

Uczniowie SP1:

1.Dominika Bargiel

2.Emilia Wojtyłko

3.Kinga Błachut

4.Katarzyna Ozimińska

5.Piotr Manik

6.Konrad Mosór

7.Julia Tokarz

8.Daria Wójciga

9.Joanna Kosowska

Uczniowie SP2:

1.Weronika Legieć

2.Oliwia Pająk

3.Kacper Pytraczyk

4.Wojciech Droński

Uczniowie Filii SP 2:

1.Kinga Sarlej

2.Emilia Nieckula

3.Magdalena Szwarc

4.Weronika Chrząszcz

Uczniowie w czasie konkursu wykazali się szeroką wiedzą ekologiczną oraz dużą świadomością potrzeby ochrony środowiska.

Najlepsi uczestnicy to:

1 miejsce – Wojciech Droński kl.VI – SP2

2 miejsce – Magdalena Szwarc kl.VII – Filia SP2

3 miejsce – Dominika Bargiel kl.VII – SP1

Dnia 14. 06. 2018 roku odbyło się  podsumowanie XI Turnieju Ekologicznego.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:
– Burmistrz Miasta – pan Stanisław Lichosyt,
– Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnei i Ochrony Środowiska – pani Magdalena Matysiak,
– Dyrektor SP1 i Gimnazjum – pani Krystyna Wajdzik
oraz wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wraz z opiekunami.

Uroczystość rozpoczęło przedstawienie ekologiczne przygotowane przez kl. III A pod kierunkiem pani Barbary Smolik. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym XII Turnieju Ekologicznym już za rok.

Koordynator