Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2- wycieczka kl.III do Wieliczki

       25 listopada 2015 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Wieliczki.
Głównym celem  wycieczki było zwiedzenie kopalni soli.  Po zakupie solnych upominków, razem z panem przewodnikiem przystąpiliśmy do zwiedzania kopalni. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego polskiego zabytku. Zwiedzając kopalnię, pokonaliśmy ponad 800 schodów, zobaczyliśmy pomniki: św. Kingi, papieża Jana Pawła II, Kazimierza Wielkiego i Józefa Piłsudskiego. Poznaliśmy również cztery rodzaje soli: kuchenną, kalafiorową, kamienną oraz kosmetyczną. Jedną z największych atrakcji  była kaplicy św. Kingi, w której na szczególną uwagę zasługiwały wiszące żyrandole z solnymi kryształami.                                                                                     Nasza wycieczka podzielona była na dwie grupy. W konkurencjach między grupami przewodniczył Skarbnik – dobry duch  kopalni.  Konkurencje dostarczyły dzieciom wiele radości i zakończyły się remisem. W nagrodę każdy uczestnik konkursu dostał dyplom, ołówek oraz pamiątkową zakładkę. Ostatnim etapem wycieczki, był wyjazd na powierzchnię czteropiętrową windą z prędkością 4m/s.
Do Suchej wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

                                                                                                                                         wych. E. Kępa

strzałka do góry