Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – WYCIECZKA EDUKACYJNA DO DRVENIK W CHORWACJI

     Od 27.05 – 05.06.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przebywali na wycieczce edukacyjnej w Chorwacji – w miejscowości Drvenik. W wycieczce udział wzięło 27 uczniów z klas IV- VII. Grupa była zakwaterowana w hotelu „Mol”.

W trakcie wycieczki uczniowie pływali w Morzu Adriatyckim oraz zwiedzali ciekawe obiekty przyrody oraz miasta w Chorwacji:

  • Park Narodowy Jezior Plitwickich   images (1)

To unikatowy obiekt przyrody. Jest to kompleks wodospadów i jezior, które tworzy rzeka Korana. Zarówno pod względem widokowym, jak i jego flora i fauna gwarantują wspaniałe wrażenia w czasie zwiedzania.

  • Wyspa Hvar  dalmatia-hvar-basina-croatia-1-700x375

Jest to jedna z największych i najpiękniejszych wysp Dalmacji, która słynie z lawendy oraz piaszczystych plaż. 

  • Miasto Makarska images (3)

Leżące u stóp góry św. Jerzego miasto turystyczne było miejscem rozegrania gry miejskiej, w trakcie której zadaniem dzieci było znalezienie obiektów i różnych szczegółów zgodnie z mapą przygotowaną dla poszczególnych grup. Gra była nie tylko świetną zabawą, ale także ciekawym sposobem na poznanie zabytków miasta.

  • Miasto Split pobrane

To stolica Dalmacji. Wraz z przewodnikiem grupa spacerowała po starym mieście zamkniętym w murach Pałacu Dioklecjana. Mogli zwiedzić kryptę i mauzoleum cesarza oraz zobaczyć ciekawą inscenizację przemowy cesarza do ludu na placu przed wejściem do Bazyliki.

Nieuniknionym okazało się odwiedzenie stadionu drużyny piłkarskiej Hajduk Split.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do swych domów z walizkami pełnych wspomnień, opaleni i wypoczęci.

strzałka do góry