SP2- wycieczka do piekarni

Uczniowie klas 0 – III rzetelnie realizują wytyczne Szkolnego Programu Edukacji Zdrowotnej.
Poznały już piramidę żywienia i wartości odżywcze różnych produktów.

Wykorzystując słoneczną pogodę na początku listopada uczniowie klas 0 – III odwiedzili pobliską piekarnię na ul. Role.
Właściciel oprowadził wszystkich po pomieszczeniach piekarni. Dzieci obejrzaly maszyny i urządzenia do produkcji chleba, bułek, pączków, rogalików itp. Obejrzały piece, wielkie „miksery”, wagi, wiklinowe koszyki. Poznały pracę piekarza i jego zakres obowiązków. Zapoznały się z poszczególnymi etapami produkcji pieczywa – od ważenia mąki i dodawania do niej obowiązkowych dodatków, aż po pakowanie pokrojonego chleba. Zadawały piekarzom wiele pytań… Dzieci mogły też zakupić bułki, chleb i drożdżówki.

Na koniec uczniowie otrzymali od pana właściciela upominki – pyszne pączki z cukrem pudrem.

Bardzo serdecznie dziękujemy.