Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – WYCIECZKA DO KOMENDY POLICJI

      W dniu 22 maja 2017 roku klasa „0” i klasa I pod opieką wychowawczyń p. T. Trzop i p. E. Kępy oraz 2 rodziców z klasy „0”, były na wycieczce w Komendzie Policji, w Suchej Beskidzkiej.
Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
Wizyta rozpoczęła się w sali obrad, w której dzieci uczestniczyły w zgaduj- zgaduli dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa na co dzień. Nagrodą za każdą dobrą odpowiedź był odblaskowy pasek. Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy i zerknąć, co też znajduje się w środku. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjantów (np. radar). Poznaliśmy Misia Ratownika – przytulankę, którą wręczają policjanci dzieciom – uczestnikom wypadku. Miś ma pomóc przetrwać im trudne chwile. Mieliśmy okazję zobaczyć policyjne korytarze i pomieszczenia, w których pracują suscy policjanci: pokój zgłoszeń, pokój tzw. „błękitny”, pokój przesłuchań, salę odpraw, pomieszczenie oficera dyżurnego, a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wielką atrakcja dla uczniów było tzw. „lustro fenickie” oraz zasady jego wykorzystania w praktyce operacyjnej. Wiele emocji wzbudziło także pobieranie odcisków palców każdego z uczniów. Opuszczając budynek dzieci otrzymały książeczkę edukacyjną dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie.
W ramach podziękowania uczniowie przekazali na ręce Pana Komendanta własnoręcznie wykonany album „Praca policjanta”. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, pouczająca i wywołała wiele radości.

                                                                 DZIĘKUJEMY! 

Zapraszamy do galerii: Komenda Policji

strzałka do góry