Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – WIZYTA W TEATRZE

      W dniu 21 marca 2017 r. uczniowie klas 4 -6 wraz z opiekunami wybrali się do Wadowickiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne, pt. Mikołajek.

Mikołajek to seria książek napisana przez Rene’ Goscinny’ego i zilustrowana przez Jean-Jacques’a Sempe’. Pierwsza historyjka o przygodach Mikołajka, pt. L’œuf de Pâques została opublikowana 29 marca 1959 roku na łamach francuskiego dziennika „Sud-Ouest Dimanche”. W ciągu sześciu lat stworzyli ich 221. Wiele z nich zostało zebranych w wydanych w latach 60-tych pięciu książkach: Mikołajek, Rekreacje Mikołajka, Mikołajek i inne chłopaki, Wakacje Mikołajka, Mikołajek ma kłopoty.
Po ponad 30 latach od śmierci Goscinny’ego jego córka Anna zdecydowała się ujawnić nieznane dotąd opowiadania. Tak powstały kolejne tomy przygód Mikołajka.
      Mikołajek to chłopczyk, mający mnóstwo energii do zabawy oraz wielu przyjaciół. Uczniowie zobaczyli go na deskach WCK w Wadowicach jak rozrabia w szkole na lekcjach, podczas zabawy z kolegami w kowbojów, w domu z rodzicami kiedy to rozbił ulubiony flakon taty, w czasie wizyty przyjaciółki mamy wraz ze swoją córeczką Ludeczką …
Aktorzy angażowali również widzów w spektakl.
Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem i skupieniem obejrzeli spektakl. Bardzo podobały im się komiczne sytuacje, a smutne momenty przeżywali wraz z bohaterami. Można było też nauczyć się, co to jest prawdziwa przyjaźń, że jest ona najważniejsza i trzeba ją bardzo cenić.

      Mając 40 minut czasu do spektaklu uczniowie wraz z opiekunami udali się na krótki spacer. Został on uwieczniony na wspólnym zdjęciu obok pomnika papieża Jana Pawła II przed Bazyliką Ofiarowania NMP.

Zapraszamy do galerii: w teatrze

strzałka do góry