Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – WIZYTA UCZNIÓW KLAS 0-III W STRAŻY POŻARNEJ

     Dnia 22 czerwca uczniowie klas 0 – III odwiedzili Straż Pożarną, by wziąć udział w rządowym programie OGNIK.
Dzieci zwiedziły budynek straży, poszczególne pomieszczenia. Obejrzały film edukacyjny o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Dzieci poznały sposoby używania gaśnic. Obejrzały spalone urządzenia elektryczne, przebywały w zadymionym pomieszczeniu. Słuchały wycia syren alarmowych. Uczniowie poznali znaki informacyjne. Dzieci uczyły się prawidłowo wykonywać połączenia alarmowe, symulując wypadek. Strażacy pokazali dzieciom szatnie – a w nich ubrania, kaski, buty. Cały sprzęt strażaka waży około 35 kilogramów! Uczniowie obejrzeli też wnętrza różnych pojazdów ratunkowych i poznali ich specjalistyczne wyposażenie.

Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

Na zakończenie wychowawcy umieścili w kronice podziękowania, a poszczególne klasy otrzymały certyfikaty udziału w programie OGNIK.

Zapraszamy do galerii: wizyta w straży pożarnej

strzałka do góry