Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – wizyta św. Mikołaja

swiety-mikolaj-ruchomy-obrazek-0411

       6 grudzień jest dniem wyjątkowym. W tym dniu ludzie chodzą uśmiechnięci, radośni, napełnieni dobrocią i miłością wyrażaną w słowach i czynach. Człowiek jest zdolny wzbić się ponad przeciętność. A wszystko za sprawą  świętego Mikołaja. Jako postać historyczna Mikołaj był biskupem z Myry (Demre w dzisiejszej Turcji ). Podbił serca wiernych nie tylko gorliwością pasterską, ale i troską o potrzeby materialne wiernych.

      W Szkole Podstawowej nr 2 cała społeczność szkolna oczekiwała na przybycie zacnego gościa . W sali gimnastycznej uczniowie kl. 1b i 3 pod opieką wychowawczyń  p. B. Ryt i E. Kępy, przedstawiły program słowno-muzyczny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Drogi święty Mikołaju

Przybądź do nas, bo już czas.

Wszystkie dzieci Cię kochają

i serduszka biją nam.

I doczekały się. Przybył w towarzystwie śnieżynek. Z każdym  dzieckiem porozmawiał i  obdarował prezentem. 
Zwyczaj wręczania dzieciom prezentów powstał w średniowieczu. Jego początki, to udzielanie stypendiów i zapomóg przez szkoły mające za patrona św. Mikołaja. Z upływem lat przekształcił się w obdarowywanie prezentami dzieci, a także wszystkich członków rodzin.

Aby dodatkowo umilić uczniom czas w tak wyjątkowym dniu, Rada Rodziców zorganizowała malowanie pierniczków, słodkie i słone przekąski, napoje, kolorowe naklejki, magnesy na lodówkę oraz  ciepłe nauszniki. Ale hitem dla wszystkich była zumba. Uczniowie świetnie się bawili. Dzień 6 grudnia zapamiętają na długo.

Na ręce Rady Rodziców składamy podziękowanie za  przygotowanie dla uczniów tylu ciekawych atrakcji.

Zapraszamy do galerii: wizyta Św. Mikołaja

strzałka do góry