Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – „Witaj, pierwsza klaso!”

„Witaj, pierwsza klaso!” – usłyszeliśmy 25 października 2019 roku, kiedy to 22 pierwszoklasistów miało swoje święto.                                 
Był to bardzo ważny dzień w ich szkolnym życiu, ponieważ zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W tak ważnym dla pierwszaków dniu, do szkoły licznie przybyli rodzice, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia w życiu swoich pociech. Dzieci złożyły na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, po czym rozpoczęła się część artystyczna.                                                

Dzieci pięknie zaprezentowały  swój program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem pani Elżbiety Kępy – wychowawczyni klasy. Wiedzę i umiejętności pierwszaków sprawdzała „ Wróżka” , która niespodziewanie pojawiła się na uroczystości, przebudzona z baśniowego snu.

Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor Małgorzata Peć wielkim piórem pasowała 22 pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej. Pasowanie pierwszaków przebiegło w podniosłej i uroczystej atmosferze. Pierwszoklasistów oprócz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, powitała też klasa II pięknymi wierszykami i piosenką. Starsi o rok uczniowie obdarowali młodszych kolegów upominkami.                     

W czasie uroczystości nie zabrakło miłych niespodzianek – uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy, medale, książeczki oraz słodkie tuby. Po części oficjalnej wszyscy udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

                                                                                                                                Wychowawczyni: Elżbieta Kępa

Zapraszamy do galerii: ślubowanie

strzałka do góry