Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – W KRAINIE KRÓLOWEJ ŚNIEGU

     sam_4933

     W nawiązaniu do realizowanego w naszej Szkole Programu Rozwoju Zainteresowań Czytelniczych – „W krainie baśni Andersena” – uczniowie klas 0 – III obejrzeli przedstawienie kukiełkowe, pt. „Królowa Śniegu”, zaprezentowanego przez firmę ART. CINEMA z Nowego Sącza.
Podczas oglądania spektaklu dzieci przeżywały zaginięcie Kaya, pomagały Gerdzie szukać swego przyjaciela i towarzysza zabaw. Odwiedziły krainę kwiatów, bajkowy pałac Księżniczki oraz zmierzyły się ze złowrogimi zbójcami.
      Baśń H. Ch. Andersena to dzieło ponadczasowe. Uniwersalny przekaz sprawia, że ma niezwykłą wartość dla każdego pokolenia. Mimo upływu lat wciąż kształtuje wrażliwość najmłodszych. Pozwala bowiem choć na chwilę przenieść się dzieciom w zaczarowany świat baśni, jednocześnie trafiając do serc najmłodszych i przekazując im najważniejsze wartości moralne.
Skupiona uwaga i cisza, z jaką dzieci obserwowały inscenizację i burzliwe brawa na zakończenie, stanowią doskonałą recenzję dla tego przedstawienia.

Teresa Trzop

Zapraszamy do galerii: przedstawienie kukiełkowe

strzałka do góry