SP2 – uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych

images1 W dniu 23 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zblizających się Świąt Wielkanocnych, pod tytułem: „Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki”, przygotowany przez p. katechetę Henryka Kubasiaka.

Na wstępie uczennica klasy VI wyrecytowała pieśń o cierpiącym słudze Jahwe z Księgi Izajasza.
Dzieci klasy V i VI wcieliły się w postacie ludzi, których życie skrzyżowało się w Wielki Piątek z Jezusem idącym Drogą Krzyżową. Byli to: Piłat, Maria Magdalena, Matka Jezusa, Szymon, Setnik, Weronika i inni. Ich wspaniała gra aktorska przybliżyła wszystkim obecnym co każda z tych postaci myślała, przeżywała i jak się czuła spotykając się ze Zbawicielem przyjmującym i niosącym krzyż.
Nie obyło się bez pięknie zaśpiewanych pieśni o tematyce wielkopostnej. W czasie apelu wśród słuchających – mimo, iż odbiorcami były małe dzieci – panowała cisza i zaduma.

Na zakończenie pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia świąteczne.

Zapraszamy do galerii: apel wielkanocny