Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych

             images1 W dniu 23 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zblizających się Świąt Wielkanocnych, pod tytułem: „Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki”, przygotowany przez p. katechetę Henryka Kubasiaka.

      Na wstępie uczennica klasy VI wyrecytowała pieśń o cierpiącym słudze Jahwe z Księgi Izajasza. 
Dzieci klasy V i VI wcieliły się w postacie ludzi, których życie skrzyżowało się w Wielki Piątek z Jezusem idącym Drogą Krzyżową. Byli to: Piłat, Maria Magdalena, Matka Jezusa, Szymon, Setnik, Weronika i inni. Ich wspaniała gra aktorska przybliżyła wszystkim obecnym co każda z tych postaci myślała, przeżywała i jak się czuła spotykając się ze Zbawicielem przyjmującym i niosącym krzyż.
Nie obyło się bez pięknie zaśpiewanych pieśni o tematyce wielkopostnej. W czasie apelu wśród słuchających – mimo, iż odbiorcami były małe dzieci – panowała cisza i zaduma.

    Na zakończenie pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia świąteczne.

                                                                                                         Zapraszamy do galerii: apel wielkanocny

strzałka do góry