SP2- szkolne jasełka

images Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich szkolne jasełka, które odbyły się 21 grudnia 2015 r. w sali gimnastycznej. Główną część jasełek stanowiło przedstawienie teatralne zaprezentowane przez uczniów klasy 4.

Pani dyrektor przywitała zgromadzonych gości i zaprosiła na przedstawienie.

Miało ono nam wszystkim uświadomić i przypomnieć istotę świąt Bożego Narodzenia – miłość, dobroć, przebaczenie i otwartość na drugiego człowieka. Zaprezentowane było dla społeczności szkolnej, jak i lokalnej.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Przyciągała uwagę ogromna choinka udekorowana przez uczniów naszej szkoły oraz żywa szopka, tj. trzy małe owieczki zajadające spokojnie sianko.

W trakcie uroczystości Pani dyrektor życzyła przybyłym gościom i całej społeczności szkolnej spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2016 Roku. Na ręce Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Krystiana Krzeszowiaka, przekazała życzenia świąteczne wraz z upominkiem dla Pana Stanisława Lichosyta – Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Po jasełkach odbył się I przegląd kolęd i pastorałek przygotowanych przez uczniów klas 0 – 6. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom artystyczny. Piękny śpiew kolęd wprowadził całą społeczność w magiczny nastrój świąt.

Równocześnie z kolędowaniem odbywał się kiermasz ozdób świątecznych własnoręcznie wykonanych przez uczniów oraz kiermasz ciast, które można było również skosztować na miejscu w szkolnej kawiarence.

Nie obyło się bez dzielenia się opłatkiem.

Dziękujemy zaproszonym Gościom za przybycie, Rodzicom oraz Przyjaciołom szkoły za wszechstronną i nieocenioną pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Zapraszamy do galerii: Szkolne jasełka