Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2- szkolne jasełka

  images   

        Tegoroczne jasełka odbyły się 20 grudnia 2016 roku w sali gimnastycznej o godz. 17.00.
W pięknie udekorowanej sali zasiedli rodzice, uczniowie, Rada Rodziców oraz p. Dyrektor M. Peć. Po przywitaniu gości pani Dyrektor nawiązała do prezentu mikołajkowego, który zafundowała wszystkim dzieciom naszej szkoły Rada Rodziców. Zakupione kolorowe szafki na książki do każdej sali były tym prezentem. Pani Dyrektor serdecznie podziękowała członkom Rady Rodziców wręczając każdemu z nich symbolicznie kwiaty, tj. gwiazdę betlejemską. Na ręce wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej p. Krystiana Krzeszowiaka złożyła podziękowanie Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka Panu Stanisławowi Lichosytowi za wkład finansowy w zakup szafek na książki.
     Następnie rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez nauczycielkę j. polskiego p. I. Wojtanowską wraz z uczniami klasy 5 i 6. Całość przedstawienia pokazującego scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców i Heroda, przeplatane były scenkami współczesnymi. W rolę trzech mędrców wcielili się rodzice uczniów. Widzowie mogli usłyszeć znane kolędy śpiewane solo przez uczniów lub w grupie z użyciem instrumentów muzycznych. Jasełka zostały ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami.
     Po spektaklu pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych, podczas którego można było zakupić wykonane przez uczniów różne ozdoby świąteczne. Również można było zakupić ciasta świąteczne sprzedawane przez Radę Rodziców, czy wypić kawę, zjeść ciastko i porozmawiać w kawiarence.
Małe dzieci mogły w tym czasie rysować bombki, choinki w kąciku specjalnie przygotowanym w tym celu. Dodatkową atrakcją była żywa szopka, czyli trzy śliczne owieczki pasące się w zagrodzie.
Na zakończenie tego świątecznego wieczoru dzielono się opłatkiem życząc

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego.
Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

pobrane-1

Zapraszamy do galerii: Jasełka

strzałka do góry