Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2- „Szkoła do hymnu”

W dniu 10 listopada 2022 r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 oraz jej Filii cała społeczność szkolna o symbolicznej godz.11.11 przystąpiła do odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.
„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji rozpoczętej w 2018 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki . Wówczas wspólne śpiewanie hymnu odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”.
Uczniowie w ciszy i zadumie oczekiwali na godz.11.11. Przy akompaniamencie ucznia kl.5b Mateusza Toczka rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość. 

Do nagłośnienia tej uroczystości został wykorzystany sprzęt ze szkolnego programu Laboratoria Przyszłości.   

                                                                          

strzałka do góry