Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – spotkanie z podróżnikiem – AMAZONIA

      W dniu 8 marca 2019 r. Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się „SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM”.
W sali gimnastycznej zasiedli najpierw uczniowie klas 4 – 8, a następnie uczniowie klas 1 – 3. Podczas pokazu poruszane były treści geograficzno – przyrodnicze, społeczno – kulturalne, historyczne, charakterystyczne dla Amazonii.

Uczniowie mieli możliwość odbyć, m.in.: rejs po największej rzece świata, spędzić czas w indiańskiej wiosce, przebyć dżunglę z maczetą w ręce, zobaczyć ostre zęby piranii …

W trakcie spotkania przedstawione zostały rekwizyty przywiezione z Amazonii. Na sali panowała cisza, wszyscy uczniowie skupieni byli na podróżniku, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o swoich przeżyciach w Amazonii, co potwierdzał prezentując liczne fotografie.

Zapraszamy do galerii: Amazonia

strzałka do góry