SP2 – Ślubowanie uczniów klasy I

pobrane

Dzień 26 października 2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy I.

W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Suchej Beskidzkiej.

Prowadząca uroczystość, uczennica klasy IV Klaudia Śliwa, powitała zaproszonych gości – p. dyrektor Małgorzatę Peć, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco bohaterów uroczystości – uczniów klasy I.

Pierwszoklasiści wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania
na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych.

Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Oto ich imiona i nazwiska:

Basiura Sabina

Zabawa Kacper

Zachura Paweł

Zagól Alan

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

wych. J. Trzebuniak

Zapraszamy do galerii: ślubowanie