Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – ŚLUBOWANIE KLASY I

        Ważnym wydarzeniem w życiu każdego pierwszaka jest dzień ślubowania.
Dzieci na tę chwilę czekają z niecierpliwością. Przygotowują program artystyczny, poznają prawa i obowiązki ucznia, aby w tym uroczystym dniu zdać swój pierwszy szkolny egzamin – „egzamin na ucznia”.
Ta długo wyczekiwana uroczystość odbyła się w naszej szkole 21.10.2016r. W tak ważnym dla pierwszaków dniu, do szkoły przybyli rodzice, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia w życiu swoich pociech. Dzieci złożyły na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, po czym rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci śpiewały piosenki, grały na instrumentach, recytowały wiersze. Śpiewająco odpowiadały na pytania dotyczące naszej ojczyzny, nauki szkolnej oraz  zasad zachowania. Wiedzę dzieci sprawdzała „ Wróżka”, która niespodziewanie pojawiła się na uroczystości. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.
Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor Małgorzata Peć wielkim piórem pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej. Pasowanie pierwszaków przebiegło w podniosłej i uroczystej atmosferze. Sami bohaterowie uroczystości byli weseli i zachowywali stosowną do powagi sytuacji postawę.
W czasie uroczystości nie zabrakło miłych niespodzianek – uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od dzieci z klasy II i rodziców. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek w klasie przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Wychowawca klasy I Elżbieta Kępa

Zapraszamy do galerii: Ślubowanie klasy I

strzałka do góry