Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – „RYCERZ I MIECZ” W NASZEJ SZKOLE

     W dniu 19 maja 2017 r. odwiedził naszą szkołę rycerz – niestety nie na białym koniu – ale zawsze to rycerz. W rolę  średniowiecznego rycerza wcielił się p. Damian z agencji artystycznej ATENA. Przedstawienie, które obejrzeli uczniowie klas 3 – 6 zatytułowane było „Rycerz i miecz”.
   Na sali gimnastycznej przygotowane zostały reprodukcje stroju rycerza, giermka. Wybrani uczniowie przebrani w stroje odgrywali scenki kierowane przez prowadzącego. Zostały omówione najważniejsze cechy idealnego rycerza, przedstawiono akt pasowania na rycerza. Nie obyło się również  bez damy, która pełniła ważną rolę  w jego życiu.  Rycerz otaczał ją szacunkiem, miłością i dozgonną wiernością.
Uczniowie świetnie się bawili zarazem ucząc się, a starsi utrwalając wydarzenia historyczne.

Zapraszamy do galerii: rycerz i miecz

strzałka do góry