SP2 – podsumowanie X MIEJSKIEGO TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Uczniowie klas I-VI od kilku dni przygotowywali się do X Miejskiego Turnieju Wiedzy Ekologicznej – „Smog albo zdrowie”, który w tym roku odbył się w Zespole Szkół – SP nr 1 i Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej.
         Klasowe eliminacje w naszej szkole wyłoniły przedstawicieli z poszczególnych klas.
Turniej odbył się w dwóch kategoriach:

-klasy I – III – 10 maja 2017 r.,

-klasy IV – VI – 11 maja 2017 r.
    W czasie turnieju uczniowie klas młodszych podzieleni na 5 zespołów rozwiązywali przyrodnicze rebusy, układali puzzle, segregowali śmieci, wysłuchiwali odgłosów natury oraz brali udział w grach zręcznościowych.
Uczniowie klas starszych wykonywali plakat, uzupełniali test wyboru i pisali odezwę do mieszkańców Suchej o konieczności ochrony powietrza. Rywalizacja była wielka, z emocjami.

Finalistami X Miejskiego Turnieju Wiedzy Ekologicznej – „Smog albo zdrowie”
klas I – III
zostali:

I MIEJSCE – drużyna w składzie:

Matylda Świerkosz  – klasa I,

Szymon Miklaszewski – klasa II B,

Julia Anna Stanaszek – klasa III.

Najlepszymi wśród uczestników klas IV – VI okazali się:

III MIEJSCE – Zuzanna Kubasiak – klasa VI,

IV MIEJSCE – Karol Bojęś – klasa VI.

W dniu 12 maja 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie turnieju, podczas którego laureaci i uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a nauczyciele podziękowania.
Wszyscy obecni obejrzeli przedstawienie i pokaz doświadczeń chemiczych.

Zapraszamy do galerii: podsumowanie turnieju