• Konkurs recytatorski – Oliwia Pająk i Julia Durmała przeszły do etapu powiatowego.

II miejsce Andrzej Tomanek,
    III miejsce Karol Bojęś.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

Mini piłka siatkowa

Rozgrywki w mini piłkę siatkową rozpoczęły się 20 lutego 2017 r. od meczu z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr. 1 w Suchej B. Drużyna chłopców z naszej szkoły wygrała 2:0.

7. Zawiła Klaudiusz – VI

23 lutego odbyły się eliminacje powiatowe, w których drużyna z naszej szkoły przegrała z drużyną z Bystrej Sidziny 1: 2.

Narciarstwo alpejskie

17 lutego na stokach Zawoi Czatoży odbyły się powiatowe zawody w narciarstwie alpejskim. W zawodach startowało 9 chłopców oraz 4 dziewczynki z naszej szkoły.

21 miejsce – Artur Górka – kl. VI

Maciej Kubasiak, Maria Długosz, Zuzanna Kubasiak oraz Franciszek Napierała wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich, które odbyły się 14 marca w Kluszkowcach. W finale Maciej Kubasiak zajął bardzo wysokie 4 miejsce.

Pływanie wojewódzkie

Zawody powiatowe odbyły się w styczniu. W tych zawodach Aleksandra Kamińska, Julia Durmała, Julia Parchańska, Mateusz Porzycki, Wojciech Droński, Filip Nowak i Paweł Palcar wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbył się w Limanowej. W finale wojewódzkim najlepsze miejsca zajęli Wojciech Droński, który był siódmy i Paweł Palcar, który był szesnasty.

Wiosenne biegi przełajowe

W dniu 4 maja 2017 r. na stadionie MKS „Babia Góra” odbył się tradycyjny Wiosenny Bieg Przełajowy zorganizowany w ramach obchodów Suskiej Majówki. Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowało 35 uczniów z klas I- III oraz 31 uczniów z klas IV – VI.