SP2 – Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Etap gminny rozstrzygnięty.

Dnia 10 marca 2022 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Beskidzka – Błądzonka spotkali się uczniowie suskich szkół podstawowych, którzy mimo, że nie są strażakami, to o tej profesji wiedzą dużo. Jednostka była gospodarzem zorganizowanego przez miasto gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Uczniowie rozwiązywali test z pytaniami z zakresu wiedzy pożarniczej, pierwszej pomocy i historii pożarnictwa.

Zwycięscy w poszczególnych grupach:

• w kategorii klas I – IV

zwyciężył Michał Zgudziak z kl. 4a

• kategorii klas V – VIII

zwyciężył Marcin Stec z kl.VII b, a trzecie miejsce zajął Szymon Miklaszewski z kl.VII b.

Michał Zgudziak i Marcin Stec będą reprezentować Suchą Beskidzką w etapie powiatowym.

Uczniowie w czasie turnieju obejrzeli sprzęt jakim dysponują druhowie OSP Sucha Beskidzka – Błądzonka. Obejrzeli samochód strażacki, który jednostka pozyskała półtora roku temu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.