SP2 – Odkrywamy Beskidy

W ramach projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” uczniowie starszych klas uczestniczyli w pieszych wycieczkach, podziwiając w towarzystwie przewodnika górskiego, pana Marcina Leśniakiewicza, przepiękne zakątki Beskidów.

Klasa szósta wraz z opiekunem panią Urszulą Kubasiak udała się na wędrówkę w dniu 23 maja 2016 roku. Jej celem była Koskowa Góra. Uczniowie po trudach wędrówki mogli oglądać wspaniałą rozległą panoramę na Beskidy, a także niższe tereny Pogórza Karpackiego aż po okolice Krakowa.

Klasa piąta w dniu 6 czerwca 2016 roku z wychowawcą panią Izabelą Wojtanowską przemierzała górski szlak prowadzący z Makowa Podhalańskiego na Mioduszynę, a dalej do Suchej Beskidzkiej.

Wycieczki miały charakter edukacyjny – uczniowie mieli bowiem okazję zobaczyć tereny ciekawe pod względem geograficznym i historycznym, wykorzystać praktycznie umiejętność korzystania z mapy, a także odkryć uroki spędzania wolnego czasu w sposób aktywny.

Wspólnie podziwialiśmy malownicze zakątki Beskidów, roztaczające się przed nami wspaniałe widoki, odkrywaliśmy cuda natury, uświadamiając sobie jednocześnie,że wszystko to znajduje się tak blisko nas, w naszej małej ojczyźnie

Wędrówki dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń, ale stały się również pretekstem do zadumy nad pięknem otaczającego świata. Wspomnienia z nich pozostaną w naszej pamieci na długo.

Zapraszamy do galerii: Beskidy