SP2 – Lekcje muzealne

Uczniowie klas 4 – 6 – w ramach przedmiotu historia – brali udział w lekcjach organizowanych przez Muzeum Miejskie w Suchej Beskidzkiej.
W dniu 26 listopada 2015 r. klasa VI wybrała sie na lekcje o tematyce: „Obyczaje i zwyczaje na dworze szlacheckim w XVI – XVIII wieku.
Z zaciekawieniem oglądnęli prezentację multimedialną na w/w temat. Poznali życie, modę oraz rozrywki szlachty, a na zakończenie lekcji wzięli udział w nauce tańca prosto z dworskich komnat.

W dniu następnym klasa V a 01.12. 2015 r. klasa IV poznała „Tajemnice suskiego zamku”, tj historię zamku, rodów będących właścicielami oraz legendy, w które opiewa. Na podsumowanie tej lekcji przeprowadzona została gra historyczna – planszowa. Uczniowie odpowiadali na pytania oraz wykonywali zadania dotyczące historii zamku w Suchej Beskidzkiej.

W. Habowska

Zapraszamy do galerii: Lekcje muzealne