SP2 – KULIG

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 to prężna i barrrrdzooo aktywna jednostka.
Pomysłów ma co niemiara. Zaprosiła cała społeczność uczniowską na kulig.
Dnia 18 stycznia uczniowie klas I – III, a 20 stycznia uczniowie klas IV – VI ciepło ubrani i zabezpieczeni przed mrozem kremami pojechali busem do Stryszawy. Tam przenieśli się na saneczki, by jeździć w kuligu po drogach przysiółka Wsiórz.

Właściciel ciągnika pan Zygmunt Kąkol zadbał, by dla dzieci była to wielka atrakcja.
Pod płozami chrzęścił mróz… a widoki takie piękne i niezapomniane. Ileż było pisku, radości i roześmianych twarzy, zwłaszcza w czasie upadków w zaspy.
Dzieciom w podróży towarzyszył zadowolony, miejscowy piesek, który nie opuszczał kuligu ani na krok.
     Po przejażdżce rodzice przygotowali dla dzieci ciepły poczęstunek. Upiekli na ognisku kiełbaski, przygotowali gorącą herbatkę, smaczną szarlotkę, soki, cukierki i jabłka.
Dzieci w gospodarstwie agroturystycznym pana Zygmunta rozgrzewały się przy kominku, częstowały się przygotowanym posiłkiem oraz grały w piłkarzyki, bilarda i cymbergaja.
Szybko i bardzo atrakcyjnie mijał im czas.
Uczniowie wypoczęci, szczęśliwi, radośni i zadowoleni wrócili busem do szkoły.

Uczniowie bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej super imprezy!

Mają nadzieję, że w przyszłą zimę taka atrakcja się powtórzy.

B. Smolik

Zapraszamy do galerii: kulig kl.1 – 3