SP2 – SUKCES UCZNIA W DYKTANDZIE ORTOGRAFICZNYM

images22    W dniu 22 października 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej odbyło się XIV Powiatowe Dyktando Ortograficzne. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, tamtejszy Urząd Gminy oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Autorką tekstu dyktanda była dr Ewa Biłas – Pleszak z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pełniąca również funkcję przewodniczącej jury.

Do konkursu stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych posiadający największą wiedzę i umiejętności ortograficzne.

W kategorii dziecięcej obejmującej piętnastu uczestników szkół podstawowych naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI Kamil Chrząszcz, który zajął zaszczytne III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. My zaś pamiętajmy, że dbałość o poprawność ortograficzną jest wyrazem troski o nasz piękny język ojczysty.

I. Wojtanowska