SP2 i FSP2 – KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

pobrane (2)

W dniach 25.01.2017 r. /Szkoła Podstawowa nr 2/ i 15.02.2017 r. /Filia SP2/ odbyły się konkursy literacko-plastyczne, pt. „Legendy historyczne Polski” dla uczniów klas IV – VI, w ramach programu z zakresu rozwoju czytelnictwa.
Celem konkursu było, m.in.:

• budzenie zainteresowania lekturą, jako źródłem potrzebnych informacji oraz inspiracją do zabawy i ciekawego spędzania czasu,
  • przybliżanie świata książek,
  • doskonalenie umiejętności korzystania z biblioteki szkolnej i publicznej,
  • poznanie baśni i legend naszego kraju.

Zanim doszło do finału konkursu, cztero – osobowe grupy z każdej klasy miały za zadanie przeczytać wybrane przez nauczyciela legendy z książki „Klechdy domowe, czyli najpiękniejsze legendy polskie” aut. Hanny Kostyrko oraz wykonać ilustrację do wybranej przez siebie legendy dowolną techniką.
Cztero – osobowa grupa miała mieć opracowane łącznie 20 legend.

Nadszedł czas konkursu.

Uczestnicy SP2:

• klasa IV: Weronika Legieć, Magdalena Sikora, Wiktoria Zabawa, Mariola Stopka
  • klasa V: Wojciech Jankowski, Dominik Pyka, Aleksandra Sala, Paweł Targosz
  • klasa VI /gr.1/: Kacper Wybraniec, Zuzanna Kubasiak, Karol Bojęś, Oliwia Pająk
  • klasa VI /gr.2/: Mateusz Porzycki, Filip Kościelniak, Amelia Świerkosz, Joanna Rzeźniczak.

Uczestnicy Filii SP2:

• klasa IV: Paulina Basiura, Kinga Sarlej, Zofia Gołuszka, Marcin Zawiła
  • klasa V /gr.1/: Karol Starowicz, Amelia Gąsiorowska, Szymon Bańdura, Victoria Torini
  • klasa V /gr.2/: Krystian Toczek, Aleksandra Banaś, Nikodem Fidelus, Emilia Nieckula
  • klasa VI: Magdalena Szwarc, Natalia Bury, Weronika Chrząszcz, Damian Basiura.

Grupy przygotowane do turnieju zasiadły w wyznaczonych miejscach, a kibice /koledzy i koleżanki/ trzymali mocno kciuki.
Rozpoczął się quiz, w którym to uczestnicy mieli: rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć tytuł czytanego przez nauczyciela fragmentu legendy, ułożyć na czas puzzle z pociętych ilustracji legend i odgadnąć tytuł legendy, ułożyć rozsypankę z tytułem legendy, rozszyfrować wykreślankę z bohaterami legend oraz odpowiedzieć na pytania losowo wybrane przez grupę.
     Punktacji pilnowało jury w składzie: SP2 – W. Habowska i I. Wojtanowska oraz uczeń Paweł Palcar, który punkty rzetelnie zapisywał na tablicy; Filia SP2 – W. Habowska i L. Rączka oraz uczennica Wiktoria Fidelus, zapisująca punkty poszczególnych grup.

Emocji było wiele. Turniej wyłonił zwycięzców:

Szkoła Podstawowa nr 2:

I miejsce – klasa V

II miejsce – klasa VI gr. 1

III miejsce – klasa VI gr. 2

IV miejsce – klasa IV.

Filia Szkoły Podstawowej nr 2:

I miejsce – klasa V gr. 1

II miejsce – klasa VI

III miejsce – klasa V gr. 2

IV miejsce – klasa IV.

Nagrody w postaci pięknych, historycznych książek ufundowała w SP2 – Rada Rodziców, a w Filii SP2 – Samorząd Uczniowski. Serdecznie dziękuję.

Nauczyciel prowadzący: W. Habowska

Zapraszamy do galerii SP2: konkurs