Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2- KONCERT KOLĘD

    W dniu 20 grudnia 2022 r. o godz.16.00 w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Szkolny Koncert Kolęd pod hasłem „Kolędujemy Jezusowi dziś”, przygotowany dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. Każda klasa miała przygotowaną do zaprezentowania kolędę. Na tle dekoracji świątecznej, obok pięknie ubranej choinki przybyli rodzice, uczniowie, nauczyciele usłyszeli kolędy przybliżające atmosferę Bożego Narodzenia. Wychowawcy klas przygotowali uczniów do wspólnego śpiewu dbając o stroje, rekwizyty i oprawę. Wśród wykonywanych utworów znalazły się takie kolędy, jak „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Wśród nocnej ciszy”, „Gore gwiazda Jezusowi” i wiele innych  Koncert pokazał rozliczne talenty naszych uczniów, którzy nie tylko śpiewali, ale i grali na akordeonie, skrzypcach i fletach. Wykonawcy stanęli na wysokości zadania, pozwalając gościom  przeżyć chwile radości i świątecznej magii.
Nie obyło się też bez wspólnego śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem.

Każdy, kto odwiedził naszą szkołę, mógł poczęstować się krokietem, pasztecikiem, pierogami czy uszkami i  napić się gorącego barszczu czerwonego. Dodatkowo można było kupić przepiękne, wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne.

Było uroczyście, odświętnie i wzruszająco. 

Każdemu z nas udzielił się nastrój nadchodzących Świąt.

Zapraszamy do galerii: koncert kolęd

 

strzałka do góry