SP2 – KOLĘDOWANIE RODZICÓW I UCZNIÓW

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

Bez tytułu

Chętni rodzice oraz uczniowie, przebrani w różnobarwne kostiumy, wyruszyli z kolędą do mieszkańców naszego miasta i okolic. Towarzyszyła im mroźna, zimowa aura, a humory dopisywały. Kolędnicy odwiedzili wiele domów, śpiewając kolędy, życząc rodzinom zdrowia i szczęścia w Nowym Roku oraz – jak nakazuje tradycja – sypiąc owies, symbol dobrobytu. Mieszkańcy przyjęli kolędników bardzo życzliwie, więc spotkania przebiegały w radosnej i serdecznej atmosferze.

Coroczne kolędowanie pozwala na integrację rodziców i uczniów naszej szkoły z mieszkańcami miasta i okolic. Stwarza okazję do budowania poczucia wspólnoty oraz jedności społeczności lokalnej, a także wywołuje zawsze mnóstwo pozytywnych emocji. Niewątpliwie ma również walory edukacyjne, gdyż przybliża dzieciom  przepiękną tradycję bożonarodzeniową.

Dziękujemy kolędnikom za kultywowanie w okresie świątecznym idei odwiedzania domów przyjaznych naszej szkole. A kolędnikami tymi byli:

Rodzice:                                                                 Uczniowie:

Kinga i Sebastian Nosal                                         Jan Adamek

Iwona i Lucjan Głowacz                                        Zofia Basiura

Dorota i Damian Basiura                                       Anna Głowacz

Magdalena i Dominik Śmietana                            Jan Głowacz

Agnieszka i Remigiusz Spyrka                              Paweł Miklaszewski

Monika Miklaszewska                                           Szymon Miklaszewski

Anna Rusin                                                             Natalia Rusin

Małgorzata Adamek                                               Kamil Spyrka

Magdalena Błachut                                                 Lena Śmietana