Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – Klocki na lekcji matematyki? Dlaczego nie?

Na przełomie grudnia i stycznia uczniowie klasy 7 oraz klasy VIII A i VIII B realizowali na lekcjach matematyki tematy dotyczące figur płaskich i przestrzennych. Poznawali kształty i własności figur. Lekcje urozmaicono klockami „Kid k’nex Education” otrzymanymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klasy 7 na podstawie podanych własności budowali określone kształty czworokątów – trapezów, równoległoboków, rombów, prostokątów i kwadratów. Uczniowie klas ósmych budowali szkielety brył przestrzennych graniastosłupów i ostrosłupów.

Zapraszamy do obejrzenie efektów pracy uczniów w galerii: „Klocki na lekcji matematyki”

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

strzałka do góry