Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

      21 grudnia 2017 r. do naszej szkoły zawitał œświąteczny, bożonarodzeniowy nastrój. O godz. 16.00 cała społeczność szkolna, Rada Rodziców i zaproszeni goście spotkali się, by wspólnie obejrzeć Jasełka przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów kl. 3a. Pani Teresa Trzop wspólnie z p. Barbarą Smolik w bardzo interesujący sposób przedstawiły wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Pana Jezusa.
Wszyscy w pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy, nie zabrakło Heroda, diabłów, a do Dzieciątka, Maryi i Józefa tradycyjnie przybyli Trzej Królowie. Wszystko to przy pięknym dźwiękach kolęd wykonanych przez p. Pająka.

Jasełka miały szczególny i wyjątkowy charakter. Przybliżyły nas do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Dodatkowo już przed godz. 16.00 rozpoczął się kiermasz ozdób świątecznych oraz kiermasz ciast i ciasteczek. W rolę sprzedawców wcielili się uczniowie. Cel był szczytny – zbiórka pieniędzy dla kolegi Huberta, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Świąteczna kawiarenka wydawała napoje i ciastka. Można było też poczęstować się przekąskami i zjeść popcorn.

      Po występie uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Peć, która w imieniu własnym złożyła wszystkim serdeczne świąteczno-noworoczne życzenia. Wraz z życzeniami przekazała kosz z gwiazdą betlejemską na ręce sekretarza Gminy Sucha Beskidzka Pana Tadeusza Woźniaka dla Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Pana Stanisława Lichosyta, a stroiki świąteczne wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Krystianowi Krzeszowiakowi, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Magdalenie Błachut, a uczniowie przedstawicielom Rady Rodziców.

    Rada Rodziców mile zaskoczyła dzieci, dając im cieplutkie nauszniki w kształcie renifera oraz zapraszając wszystkich obecnych na posłuchanie koncertu zespołu Gaspare Castiglione.

   Spotkanie dobiegło końca. Jutro odbędą się klasowe wigilie, na których uczniowie dzielić się będą opłatkiem, składając życzenia –

Zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk. Niech Gwiazda Betlejemska rozświetli życia mrok, a Boża Dziecina sprawi, że wspaniały będzie Nowy Rok!

Zapraszamy do galerii: szkolne jasełka

strzałka do góry